Kuo mums naudingas masažas? Apie tokį jo poveikį turbūt nė nepagalvojote

Kuo mums naudingas masažas? Apie tokį jo poveikį turbūt nė nepagalvojote

Masažą žmonės vertina nevienareikšmiškai: vieni tai mėgsta ir nepraleidžia progos atsiduoti patyrusio masažuotojo rankoms, o kiti negali pakęsti, kai kas nors juos liečia ir minko.

Tačiau profesionalus masažuotojas, treneris ir mitybos specialistas Natas Akmanavičius siūlo karts nuo karto apsilankyti pas masažo specialistus visiems, besirūpinantiems savo sveikata, ypač jeigu pajutote nemalonius pojūčius nugaros srityje.

„Mūsų stuburas yra mūsų sveikatos ir gyvenimo kelias. Dauguma žmonių nekreipdami dėmesio į nugaros skausmus ir ignoruodami pirmus skausmų impulsus prisišaukia didesnių bėdų savo organizmui“, – įspėjo N.Akmanavičius. Nors dažniausiai pas masažuotojus skubama būtent pajutus nemalonius pojūčius stubure, specialisto teigimu, masažo nauda yra kur kas didesni, nei vien tik nugaros raumenų atpalaidavimas ir stiprinimas. Pagrindinis masažo, nesvarbu, kokio – gydomojo, sportinio, klasikinio ar pan. – tikslas yra didinti raumenų darbingumą ir juos stiprinti. Pasak specialisto, masažas teigiamai veikia ne tik kūną, odą, raumenis, bet ir svarbiausią mūsų organizmo variklį – širdį.

„Masažuojamame plote spartėja arterinė kraujotaka, todėl pagerėja audinių aprūpinimas krauju. Masažas pagerina kraujo pasiskirstymą tarp raumenų ir vidaus organų. Masažuotojo veikiamos paviršinės ir giluminės kraujagyslės tai susispaudžia, tai vėl išsiplečia. Taip sumažėja arterinės didžiojo kraujotakos rato dalies pasipriešinimas, taigi palengvėja širdies darbas“, – paaiškino masažuotojas.

Masažas turi ir jauninamąjį poveikį. „Atliekant gydomąjį arba kosmetinį masažą nuo odos paviršiaus pašalinamos negyvos ląstelės. Taip ji lengviau aprūpinama deguonimi, pagerėja riebalinių ir prakaito liaukų veikla. Po masažo oda tampa švelni ir elastinga. Tai svarbu tiems, kurie rūpinasi savo išvaizda, o ja mes rūpinamės kiekvienas“, – pastebėjo N.Akmanavičius.

(FOTO)
Profesionalus masažuotojas, treneris ir mitybos specialistas Natas Akmanavičius pastebėjo, kad masažas teigiamai veikia ir nervų sistemą, ją nuramindamas.

Anot specialisto, atliekant bendrą masažą pirmiausia masažuojama priekinė kūno dalis, paskui – užpakalinė. Taip vienu metu daromas poveikis dideliam receptorių plotui. Todėl masažas išsiskiria itin naudingu terapiniu poveikiu. Dar vienas masažo privalumas yra tas, kad jis teigiamai veikia ir nervų sistemą, ją nuramindamas. Tai ypač svarbu turintiems miego sutrikimų ar išgyvenantiems stresą. „Pavyzdžiui, labai susijaudinęs žmogus glostomas nusiramina, gali užmigti, jo miegas tampa gilesnis, ramesnis“, – pastebėjo specialistas. Masažas taip pat reguliuoja vegetatyvines organizmo funkcijas: kvėpavimą, kraujotaką, virškinimą. Masažuojant stimuliuojami organizmo termoreguliacijos procesai, gerėja medžiagų apykaita audiniuose. N.Akmanavičius siūlo rasti laiko ir pas masažo specialistus lankytis reguliariai: „Didžiausia žmonių klaida yra apsileidimas. Kiekvienas turime nuolatos rūpintis savo sveikata, o prireikus nedelsiant kreiptis į specialistus“.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/sveikata/medicinos-zinios/2021/08/01/news/naujas-tyrimas-apie-pfizer-vakcinos-veiksminguma-nustebino-pacius-mokslininkus-tokiu-rezultatu-nesitikejo-20264286/