Nesudėtingi tempimo pratimai dirbantiems iš namų: kaip atsikratyti nugaros skausmų

Nesudėtingi tempimo pratimai dirbantiems iš namų: kaip atsikratyti nugaros skausmų

Kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau susiduriame su diskomfortą keliančiais skausmais nugaros srityje. Taip nutinka dėl dabartinio gyvenimo būdo, o ypač šiuo metu siaučiančios pandemijos, dėl kurios esame priversti dirbti iš namų. O čia, pripažinkime, daugelis tikrai neturi tinkamos, patogios darbo vietos. Masažuotojas Natas Akmanavičius pateikia keletą lengvų tempimo pratimų, kaip galite numalšinti skausmus ir jų išvengti.

Pagrindinės priežastys, kodėl gali pradėti skaudėti nugarą:
  • Sėdėjimas ilgą laiką
  • Antsvoris
  • Fizinis pasyvumas
  • Aukštakulnių mūvėjimas
  • Stresas
  • Susikūprinimas sėdint
  • Netaisyklingas sunkumų kilnojimas

Mūsų visuomenė yra ganėtinai fiziškai aktyvi, tai džiugina, sportuojant mažinama skausmų ir traumų atsiradimo tikimybė. Tačiau norint išvengti rimtų padarinių be galo svarbu yra teisingai atlikti tempimo pratimus.

Tad pateikiame 7 pratimus, padėsiančius ištempti nugaros raumenis. Tai turėtų būti ypač aktualu tiems, kurie jaučia diskomfortą nugaros srityje. Nugara yra mūsų pagrindas, todėl būtina ja rūpintis.

Žiūrėkite tempimo pratimų pavyzdžius:

Apie tempimo pratimus: svarbu suprasti kūno atsaką ir pratimo metu išlaikyti tokį tempimą, kuris nesukeltų skausmo.

Atminkite, kad judesiai visada privalo būti laisvi ir atliekami su pertraukomis. Šios pertraukos reikalingos tam, kad suprastumėte, ar galite padaryti daugiau, ar ne.

Tempimo pratimus reiktų atlikti po fizinio krūvio, įtemptos darbo dienos arba atsikėlus ryte.

Pratimus atlikite nuo 5 s iki 30 s. Tą patį tempimą galima atlikti iki 4 kartų. Poilsio laikas (intervalas tarp serijų) turi būti 60 s.